Szanowni Państwo Drogie Koleżanki i Koledzy,

Już po raz szósty chcemy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej multidyscyplinarnej konferencji „Radiologia w neonatologii”.

Konferencja uzyskała patronat: Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, a także Sekcji Neonatologicznej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Kierujemy ją przede wszystkim do lekarzy neonatologów, radiologów ale również do wszystkich kolegów i koleżanek zainteresowanych przygotowaną tematyką.
W trakcie konferencji poruszymy wiele nas nurtujących tematów:
Nieprawidłowy spływ żył płucnych - podstępna wada
Spektroskopia bliskiej podczerwieni- metoda nadal mało znana
Choroby metaboliczne w badaniach obrazowych
Diagnostyka obrazowa wybranych stanów nagłych
Wady dysraficzne - bum diagnostyczny, racjonalizacja podejścia
Przepukliny przeponowe - ciągle trudne w leczeniu
Jelito grube - co powinniśmy wiedzieć
Malformacje naczyniowe - rozpoznanie i leczenie


Poza tym zaplanowaliśmy warsztaty:
Ocena zdjęć radiologicznych w neonatologii - dla początkujących (poziom podstawowy) oraz dla zaawansowanych.
USG kanału kręgowego
Nowe standardy bezpieczeństwa badań USG w praktyce

Mamy nadzieję, że prezentowane na konferencji praktyczne zestawienie wiedzy i doświadczenia stanie się ważnym wsparciem w codziennej Państwa pracy z maleńkim pacjentem oraz, że będzie to czas prowadzenia dyskusji z udziałem ekspertów i specjalistów z całej Polski i zagranicy.
Gościem specjalnym naszej konferencji będzie Prof. Gorm Greisen, neonatolog z Department Of Neonatology At The Juliane Marie Centre w Kopenhadze. Jest wybitnym specjalistą w prowadzeniu badań dotyczących perfuzji i utlenowania mózgu u noworodków. Zajmuje się zagadnieniami uszkodzenia mózgu i deficytów neurorozwojowych okresu okołoporodowego. Główny badacz w projekcie SafeBoosC. Koordynator kliniczny projektu NEOMUNE.Przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Badań Pediatrycznych i Międzynarodowej Fundacji Badań Pediatrycznych. Przewodniczący Duńskiej Rady ds. Etyki.

Zapraszając Państwa ponownie do Gdyni wierzymy, że zabierzecie Państwo stąd nie tylko cenną wiedzę, ale również wiele miłych i niezapomnianych wrażeń, jak również że konferencja stanie się płaszczyzną interdyscyplinarnych dyskusji naukowych i okazją do nawiązania wielu ciekawych kontaktów towarzyskich.
Raz jeszcze gorąco zapraszamy Państwa do udziału w tym spotkaniu.

Do zobaczenia w Gdyni.
W imieniu Komitetu Naukowego


Dr hab. n. med. Renata Bokiniec Dr n. med. Michał Brzewski
   www.medius.com.pl
tel. 22 642 09 40